Jesteś tutaj: NASZA OFERTA Automatyka bram i szlabany

Automatyka bram i szlabany

Oferujemy kompleksowe systemy automatyki do bram oraz szlabany. Dla firm i klientów indywidualnych w zakresie:

• projektowania
• montażu
• serwisu
• modernizacji
• doradztwa
• audytów

Jesteśmy licencjonowanym dilerem i instalatorem włoskich marek NICE i FAAC u nas zawsze oryginalne napędy i pewna gwarancja.

Wykonujemy niestandardowe konfiguracje np. otwieranie bramy mrugnięciem światłami samochodu otwierania bramy domofonem czy integracje z systemami alarmowymi.

 

 

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem i  instalatorem wiodących producentów automatyki bram i szlabanów.

W popularnych serwisach często można natknąć się na atrakcyjne oferty cenowe, najczęściej jednak są to produkty skompletowane z różnych marek, a przez co otrzymujemy jeden element głównej renomowanej i znanej marki a pozostałe akcesoria kilku innych na ogół niższej jakości. Zdarza się też tak, że na ryku polskim sprzedawane są produkty wprowadzane do obrotu przez firmy zagraniczne, a przez to nie posiadają gwarancji na rynku polskim. W PROBAJS zapewniamy zawsze produkty oryginalne i najwyższej jakości. Poza pewnością gwarancji często mamy dla klientów lepsze warunki jak, choćby wydłużone gwarancje na 3 lub nawet 5 lat.

 

 

 

Licencjonowany instalator

Nie poprawny montaż danego urządzenia bądź nieodpowiednim dobór to w efekcie szybkie wyeksploatowanie napędu! Specyfikacja techniczna napędów jest taka, iż błędy montażu ciężko dostrzec osobie nieprzeszkolonej. Brama działająca nie oznacza poprawnego montażu. Liczne realizacje i ugruntowana opinia w połączeniu z licencją licencjonowanego instalatora potwierdza naszą kompetentność i daje Państwu gwarancje wykonania usługi na najwyższym poziomie. Poprawny montaż urządzeń to dłuższa żywotność automatyki bramy!

 

 

 

Materiały montażowe wysokiej jakości

Sam napęd to nie wszystko! Konstrukcja montażowa, listwy zębate czy fotokomórki to tylko niektóre komponenty pozwalające na poprawny montaż. Jednym z głównych wykorzystywanych przy montażu elementów są kable, często jednak możemy spotkać oszczędność instalatorów stosujących przewody podtynkowe do ziemi, w efekcie po pewnym czasie prowadzi to do uszkodzenia urządzenia bądź w najlepszym razie przekopywania ogródka w celu wymiany okablowania. W PROBAJS stosujemy tylko i wyłącznie odpowiednie materiały. Dzięki temu mamy pewność, iż napęd posłuży wiele lat bez zbędnych usterek.

 

 

 

Wszystko w jednym pilocie

Z nami nie musisz nosić pęku kluczy i pilotów od każdej bramy osobno. Kilka bram w jednym pilocie to swoiste ułatwienie życia. Nawet jeśli istniejąca automatyka jest już przestarzała i w dodatku innego producenta niż np. napęd bramy wjazdowej. W PROBAJS rozwiążemy każdy problem i sparujemy wszystko w jednym pilocie od kilku bram po sterowanie oświetlenia czy systemem alarmowym.

 

 

 

Odpowiedni dobór napędu

W systemach automatyki bram najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni dobór napędu do danej bramy, gdzie kluczowymi aspektami jest wielkość, ciężar, intensywność pracy czy dopuszczalne wymiary montażowe siłowników. Nie poprawnie dobrane rozwianie nie zawsze widoczne jest przy pierwszych miesiącach pracy systemu, prowadzi to jednak do przyspieszonego wyeksploatowania napędu, przez co inwestor nie ma świadomość, że od początku jego napęd nie został odpowiednio dobrany, a za przyspieszone zużycie wini niesłusznie niską jakoś produktu. Problem nierzetelnych instalatorów, którzy montują napędy niezgodnie z przeznaczeniem z nie zachowaniem wymiarów montażowych niemalże jeden model urządzenia nie zależnie od wielkości bramy, jest na tyle poważny, że czołowi producenci automatyki bram odnotowali, że większość urządzeń, która trafiła na serwis uszkodzonych zostało wyniku wadliwego montażu, w efekcie pozbawionych gwarancji.

 

 

 

Bezpieczeństwo

Wygoda i komfort, jakie daje nam brama wyposażona w napęd to bardzo pożądana funkcjonalność w dzisiejszych czasach, często jednak na boczny tor schodzi bezpieczeństwo tych rozwiązań. A sytuacji, w których urządzenia bezpieczeństwa są nie zastąpione, jest mnóstwo jak choćby przypadkowe wciśnięcie pilota w kieszeni, kiedy akurat ktoś z domowników wjeżdża na posesje. Z pomocą przychodzą urządzenia takie jak choćby fotokomórki, amperometryka napędu czy listwy krawędziowe. Wszytkie systemy zdefiniowane są owszem odpowiednimi norami i przepisami jednak obskurantyzm instalatorów, którzy montują standardowy zestaw dostarczony od producenta przekonani, że nic więcej do szczęścia jest niepotrzebne oraz brak rzetelnego informowania inwestora o możliwościach zabezpieczeń prowadzą do patologicznych sytuacji, w których to brama pracuje bez odpowiedniego zabezpieczenia, stając się zagrożeniem dla użytkowników i osób postronnych. Prawidłowy sposób doboru zabezpieczeń powinien rozpocząć się od oceny ryzyka przez doświadczonego instalatora na podstawie obowiązujących norm i dyrektyw. Rzetelne podejście do bezpieczeństwa automatycznej bramy ogranicza w znacznym stopniu ryzyko urazów czy uszkodzeń pojazdów i mienia. W PROBAJS bezpieczeństwo automatyki bram stawiamy na pierwszym miejscu, w porozumieniu z inwestorem dobierając optymalne rozwiązania w zależności od budowy bramy, charakteru i funkcjonalności obiektu oraz użytkowników bramy.

 

 

 

Integracja automatyki

Dzisiejszy rozwój techniki uwidocznił się również w systemach automatyki bram, gdzie jeszcze nie tak dawno podstawowym zadaniem automatyki było zamykanie i otwieranie bramy. Nowoczesne napędy oferują szereg funkcjonalności od funkcji furtki po integracje z oświetleniem ogrodowym, gdzie po otwarciu bramy wjazd rozświetli się na kilka minut, a brama zamknie się automatycznie po zadanym czasie. Zdalne otwierane bramy poprzez telefon już dziś nikogo nie dziwi, a integracje systemami alarmowymi, domofonowymi czy kontroli dostępu są niemal standardem. Wiele funkcjonalności nie zawsze jest ujawniane w standardowych opisach producenta. Nasza firma posiada specjalny programator, gdzie uzyskać możemy szereg informacji o napędzie oraz przekonfigurować wyjścia i wejścia, oraz parametry pod indywidualne wytyczne inwestora, o których mógł nawet nie widzieć.

 

 

 

 

Gwarancja na usługę

Choć niektórym wydawać się może to jako standard myląc gwarancje producenta z gwarancją na usługę, często życie weryfikuje to przy niespodziewanej awarii napędu, kiedy to instalator policzył sobie za przyjazd diagnostykę i dostarczenie napędu do serwisu producenta oraz ponowny montaż. W PROBAJS dbamy o naszych klientów, udzielając od 12 do 24 miesięcy gwarancji na usługę. Przez co klient nie musi martwic się o koszty wstępnej diagnostyki i dostarczenia urządzenia na gwarancji do producenta i ponowy montaż.

 

 

Zapewniamy pełną opiekę serwisową

Zapewniamy serwis i wsparcie techniczne, jak również konserwacje i przeglądy, a przygotowany przez nas system powiadomień SMS nie pozwoli zapomnieć o kolejnej rutynowej wizycie serwisanta. Tak kompleksowe rozwiązania pozwolą cieszyć z funkcjonalności  automatyki bram na najwyższym poziomie.

serwis naprawa napędów bram