Jesteś tutaj: NASZA OFERTA Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne

Zajmujemy się kompleksową realizacją instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz systemów inteligentnych budynków. Od przygotowania projektu i wyceny instalacji do profesjonalnego montażu urządzeń, końcowy odbiór z pełną dokumentacją dla energetyki w celu dopuszczenia instalacji do bezpiecznego użytku, oraz oddania budynku do użytku. Gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych produktów i usług oraz zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Każdego klienta traktujemy indywidualnie w celu dobrania jak najkorzystniejszego rozwiązania. Obsługujemy firmy i klientów indywidualnych, dlatego niezmiernie miło byłoby nam przedstawić spersonalizowana ofertę pod Państwa oczekiwania.

Oferujemy kompleksowe instalacje elektryczne w zakresie:

• projektowania
• montażu
• serwisu
• modernizacji
• doradztwa
• audytów
• odbiorów

 

 

 

Odpowiedni dobór okablowania

Kluczowym elementem każdej instalacji eklektycznej jest odpowiednio dobrane okablowanie, ma to wpływ na żywotność instalacji, jak i na bezpieczeństwo użytkowników i urządzeń do niej przyłączonych. Odpowiednio dobrany rodzaj i przekrój okablowania zapobiegnie przegrzewaniu się przewodów, które w niepoprawnie wykonanych instalacjach elektrycznych doprowadzić może do pożaru.
Dlatego każdy obwód każde gniazdko czy lampa musi posiadać nie tylko odpowiednie zabezpieczenie, ale i odpowiednio dobrane okablowanie, aby zapewnić bezpieczeństwo na długie lata eksploatacji. W PROBAJS bierzemy pod uwagę nie tylko warunki techniczne, jakie wymagane są do poprawnej pracy okablowania, i warunki środowiskowe jak choćby odporność na promieniowanie UV, na które narażone jest okablowanie prowadzone na zewnątrz budynków. Tak rzetelne podejście zapewnia długotrwałą ochronę i bezpieczeństwo użytkownikom naszych instalacji.

 

 

 

Podział na obwody

Nieraz na pewno doświadczyli Państwo sytuacji, gdy podczas włączonej pralki ktoś z domowników uruchomił odkurzacz, po czym w całym domu zapadły "egipskie ciemności" a po krótkiej chwili okazało się, że zadziałały bezpieczniki. To właśnie mankament starych instalacji gdzie nie brano pod uwagę wielu urządzeń zasilanych równocześnie, nie wspominając już o osobnych obwodach oświetlenia. Dlatego projektując instalacje elektryczna, ważnym aspektem jest przemyślenie i wykonanie kluczowych obwodów dla urządzeń większej mocy jak choćby piekarnik, pralka czy mikrofalówka. Odpowiednia optymalizacja obwodów pozwoli nam na używanie wielu urządzeń równocześnie bez obawy o niepotrzebne wyzwolenie zabezpieczeń. Choć mankament ten dotyczy głównie starych instalacji, to nadal można napotkać sytuacje gdzie bezmyślna oszczędność instalatorów, prowadzi do sytuacji, w których cała kuchnia zabezpieczona jest jednym czy dwoma bezpiecznikami często też przewymiarowanymi, by uniknąć niepotrzebnych wyzwoleń przy zwiększonym obciążeniu, dając złudne poczucie dobrze wykonanej instalacji, jednak konsekwencje montażu za dużych zabezpieczeń mogą być opłakane w skutkach dla mienia i życia ludzkiego.

 

 

 

Instalacja bez górnych puszek elektroinstalacyjnych

Wiele firm nadal wykonuje instalacje rodem z PRL, między innymi z użyciem puszek rozdzielczych zwanych potocznie rozetami. Zaobserwować mogli Państwo na pewno nie raz u siebie, czy u znajomych szpecące, odpadające przykrywki takich puszek. Dziś stosuje się puszki elektroinstalacyjne pogłębiane, dzięki temu wszystkie połączenia wykonuje się pod wyłącznikami oświetlenia lub gniazdkami. Umożliwia to nam zawsze szybki dostęp do połączeń elektrycznych, jednocześnie niewidocznych dla użytkowników uzyskując efekt najwyższej estetyki.

 

 

 

Obsadzanie puszek elektroinstalacyjnych przed tynkowaniem

Niektóre firmy instalatorskie twierdzą, iż obsadzenie puszek elektroinstalacyjnych należy do zadań tynkarzy, daje to Państwu gwarancję, że zostaną one obsadzone krzywo. Nawet jeśli puszki zostaną obsadzone równo, co rzadko się zdarza, to układ mocowań już nie. W efekcie niemożliwy jest prawidłowy montaż gniazd. Zmuszeni wtedy jesteśmy na montaż za pomocą jedynie rozpórek, takie mocowanie charakteryzuje się o wiele słabszą wytrzymałością, co w trakcie użytkowania objawi się odstającymi gniazdkami, na skutek wyrwania narażając domowników na porażenie prądem.

 

 

 

Laserowa precyzja
W naszej pracy cenimy sobie dokładność, dlatego wszystkie puszki elektroinstalacyjne osadzamy z laserową precyzją, dzięki czemu gniazdka i włączniki będzie można bez problemu zamontować po otynkowaniu idealnie równo w poziomie i pionie. Dodatkowo przenosimy poziomy między pomieszczeniami, przez co gniazda i łączniki są na identycznej wysokości w każdym pomieszczeniu.

 

 

 

Projekt instalacji elektrycznej

Projekt instalacji elektrycznej to kluczowy element każdej dobrej instalacji eklektycznej nie tylko wymagany jest on prawnie, ale i przydatny przez cały okres eksploatacji instalacji. W PROBAJS, gdy projekt instalacji nie istnieje lub istniejący projekt znacznie odbiega od Państwa pomysłu, przystępujemy do tworzenia własnej koncepcji. Na podstawie istniejącego planu konstrukcji obiektu – tworzymy Państwa własną wizję instalacji. Gdy mamy już wstępnie uzgodnioną koncepcję – spotykamy się na budowie, by wspólnie z naszą wiedzą i doradztwem stworzyć ostateczną wizję instalacji elektrycznej skrojonej na miarę. Takie działania pozwalają na świadome i przemyślane podejście do realizacji instalacji elektrycznej, która zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania na długie lata.

 

 

 

Materiały najwyżej jakości
Na rynku sporo urządzeń jak choćby zabezpieczeń nadprądowych, które owszem przechodzą testy jakościowe i surowe normy, jednak parametry tych urządzeń są zachowane często do pierwszego zadziałania. Ponadto nadal brakuje instytucji, które prowadziłyby nadzór nad jakością sprzedawanych przewodów, a przez co nieświadomy klient z konsekwencjami wyboru niższych jakościowo produktów pozostanie sam. Na gminie spotkać można też tylko niepokrywające się z rzeczywistością deklaracje producentów o spełnieniu obwiązujących norm jakościowych. W PROBAJS działamy na renomowanych produktach o wiarygodnych parametrach i rzetelnych specyfikacjach zapewniając Państwu zwiększoną żywotność instalacji i podwyższone bezpieczeństwo.

 

 

 

Opis rozdzielnicy

Ileż to razy otwierając skrzynkę z bezpiecznikami zastanawialiście się, które zabezpieczenie jest od czego, przez co na czas montażu gniazdka czy też lampy pozbawiony prądu był cały dom, bo zmuszeni byliśmy do użycia głównego rozłącznika prądu. Niestety, większość firm nie wykonuje opisu rozdzielni lub opis ten jest wykonany w sposób bezwartościowy dla użytkownika, co wiąże się utrudnieniami przez cały okres użytkowania instalacji, utrudnieniami podczas odbioru instalacji i wystawiania odpowiednich dokumentów niezbędnych do oddania budynku do użytku nie wspominając już o przeglądach okresowych.

 

 

 

Baza zdjęć prowadzonych przewodów

Po zakończeniu prac tworzymy bazę ze zdjęciami całej instalacji elektrycznej i teletechnicznej, do której mogą Państwo w każdej chwili zajrzeć na komputerze, wybrać interesujące pomieszczenie i na zdjęciach sprawdzić trasy przewodów. Taki zbiór zdjęć jest bezcenny w przypadku ewentualnych remontów, modyfikacji instalacji czy montażu szafek w kuchni.

 

 

 

Przygotowanie pomiarów i dokumentacji odbiorczej
Często klienci dzwonią do nas z zapytaniem, czy nie wykonamy pomiarów i nie odbierzemy instalacji elektrycznej, bo ich elektryk po zakończeniu budowy przestał odbierać telefon. Z Nami nie ma takiego problemu, mamy wszelkie uprawnienia oraz certyfikowany cyfrowy miernik, który regularnie oddajemy na przeglądy i wzorcowanie wszystko to pozwala nam na kompleksowe usługi elektryczne od projektu po montaż gniazdka, skończywszy na dopuszczeniu instalacji do użytku.

 

 

 

 

Integracja instalacji elektrycznej z instalacją teletechniczną

Korzystając z kompleksowej usługi, gdzie wykonujemy dla Państwa również inne instalacje, możemy zaplanować integrację różnych instalacji w budynku np. instalacji alarmowej z elektryczną, systemu monitoringu wizyjnego z instalacją antenowa i innych, uzyskując wiele możliwości i udogodnień przy optymalnym nakładzie finansowym. Podejście innych firm, które mają ograniczony zakres usług, często powoduje, że kolejna firma na budowie po krótkim rekonesansie stwierdza, iż elektryk zapomniał o kilku przewodach dla systemu alarmowego, w efekcie kończy to się to bruzdowaniem ściany, bądź rezygnacją z usługi. W PROBAJS zapewniamy usługi kompleksowe przy najwyższym standardzie wykonania. Regularne szkolenia pozwalają nam na ciągłe doskonalenie umiejętności i wiedzy technicznej.


 

 

 

Gwarancja na usługę
Jesteśmy pewni niezawodności naszych instalacji, które projektowane są z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. W trosce o jak najwyższy komfort użytkowania instalacji proponujemy naszym Klientom gwarancję na kompleksowo wykonaną usługę.


 

 

 

Posiadamy profesjonalne narzędzia do montażu i serwisu

Wysoki standard usług to nie tylko wiedzą, umiejętności i praktyka to także odpowiednie narzędzia do odpowiednich zadań. W PROBAJS korzystamy z rozwiązań światowych producentów elektronarzędzi mierników i przyrządów dzięki temu z pełną odpowiedzialnością dotrzymujemy terminów powierzonych prac przy najwyższym poziomie jakości i estetyki.


 

 

 

Zapewniamy pełną opiekę serwisową

Dla zachowania jak najdłużej żywotności urządzeń i instalacji niezbędne są przeglądy i konserwacja. Nasza firma zadba o to na każdym kroku, zapewniając serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz przeglądy i konserwacje w trakcie eksploatacji. Dla państwa wygody posiadamy system przypomnień SMS, aby nigdy nie przegapić przeglądu.

 

 

Choć wymienić moglibyśmy tutaj jeszcze kilkaset  punktów, nie odda to wiedzy, doświadczenia i zapału, jaką wkładamy w nasze realizacje. Dobrze wykonana instalacja zapewnia sprawną pracę na wiele lat, jednak sprawna instalacja, to nie taka, w której świecą lampy a w gniazdkach jest prąd, to instalacja zapewniająca bezpieczeństwo użytkownikom przed porażeniem elektrycznym, jaki i pożarem budynku oraz dająca komfort użytkowania . Instalacja elektryczna to praktycznie jedna z ważniejszych rzeczy w etapie budowy często lekceważona i niedoceniana, a wymiana jej to nie taka prosta sprawa, jak skucie płytek w łazience to generalny remont całego budynku.