Jesteś tutaj: NASZA OFERTA Instalacje antenowe

Instalacje antenowe

Oferujemy kompleksowe instalacje antenowe TV - SAT, DVB-T, DAB+, FM, DVB-S, IP, Cyfrowy Polsat, NC+ i inne w zakresie:

• projektowania
• montażu
• serwisu
• modernizacji
• doradztwa
• audytów

Wykonujemy kompleksowe instalacje od rozprowadzenia przewodów po montaż i ustawienie anten oraz urządzeń wykonawczych.

Wykonujemy instalacji małe dla budynków jednorodzinnych pojedynczych mieszkań, jak i instalacje telewizji zbiorczej dla hoteli, firm i wspólnot mieszkaniowych. Integrujemy instalacje telewizyjne z kamerami, wideodomofonem, ochroną odgromową, systemami alarmowymi itp.

 

 

 

Kable i przewody antenowe

Jak w większości systemów bardzo ważnym elementem instalacji antenowych jest okablowanie. Przewody antenowe muszą spełniać szereg rygorystycznych parametrów takich jak choćby impedancja, niska tłumienność czy bardzo dobre ekranowanie. Warto już na samym początku wybrać produkty najlepszej jakości, ponieważ przewody antenowe tracą znacznie swoje parametry zwłaszcza w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Co w efekcie przekłada się na zwiększoną tłumienność sygnału, a dla użytkownika po prostu brakiem dostępu do wybranych bądź wszystkich kanałów telewizyjnych. Bardzo często na polskich dachach widać białe okablowanie łączące anteny z telewizorami, jest to jeden z podstawowych błędów instalatorów. Przewody białe antenowe nadają się tylko do układania w wewnątrz budynków, ponieważ nie są odporne na warunki atmosferyczne takie jak choćby promieniowanie UV, w efekcie po pewnym czasie wzrasta gwałtownie ich tłumienie, a izolacja staje się twarda jak kamień, pękając i sącząc wodę po całej długości przewodu, która spływa wnętrzem przewodu do dekodera, powodując jeszcze większe straty i niebezpieczeństwo dla użytkowników i mienia. Odpowiedni przewód antenowy w czarnej izolacji charakteryzuje się nie tylko odpornością UV, ale i żelową powłoką, wewnątrz która blokuje nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia przewodu antenowego migracje wody do jego wnętrza. Przewód koncentryczny bądź nazywany czasami kabel antenowy to jeden z ważniejszych elementów każdej instalacji antenowej często jego wymiana jest bardzo utrudniona, kiedy już mamy nową elewację i odnowiony dom a stare okablowanie zawiedzie wymiana wymagać może dewastacji infrastruktury budynku. Dlatego nie należy oszczędzać na okablowaniu instalacji antenowych, bo to się po prostu nie opłaca. W PROBAJS nie tylko stosujemy przewody koncentryczne zgodne z Rozporządzeniem MTBiGM z dnia 6 listopada 2012 r w § 192e pkt 4, które precyzuje wymagania dla przewodów koncentrycznych w instalacjach teletechnicznych, ale i znacznie przeważające zawarte w nim wymagania, przez co nasze instalacje oparte o przewody z certyfikatem działają niezawodnie przez długie lata.

 

 

 

Złączki do kabli antenowych

Złączki do kabli antenowych

Nikt chyba nie widział instalacji antenowej bez złączek łączników i innych akcesoriów najpopularniejsze złącza zwane "efkami" to krytyczny element, który niskiej jakości bądź niepoprawnie zarobiony na przewodzie może znacznie stłumić, lub wręcz wprowadzić zakłócenia do naszej instalacji antenowej. Ważne jest też, aby zachować szczelność takich złącz na narażonych bezpośrednio na warunki atmosferyczne w szczególności w miejscu połączenia anteny z przewodem. Na rynku szereg rozwiązań, ale jak to zwykle bywa, instalatorzy wybierają najtańsze rozwiązanie za kilka groszy, które nie dość, że nie zapewniają żadnej szczelności, to często ledwo się trzymają zwłaszcza na przewodzie niskiej jakości. Mogli Państwo osobiście doświadczyć tego, gdy podczas ścierania kurzów, gdy ktoś ruszył dekoder i znikły kanały, po czym okazało się, że zleciała złączka z przewodu, to właśnie efekt tego typu złącz. W PROBAJS stosujemy profesjonalne złącza kompresyjne, które zaciskamy specjalną zaciskarką, dając państwu pewność nie tylko 100% szczelności, ale i to, że przewód nie odczepi się w naj nieodpowiednim momencie. Takie podejście daje nam pewność wyeliminowania najbardziej błahych usterek instalacji, które często przytrafiają się w naj nieodpowiednim momencie, gdy siedzimy z rodziną przy kolacji wigilijnej, oglądając Kevina i nagle znika obraz, a efektem jest kabelek, który wisi przy antenie na szczycie dachu pokrytego śniegiem.


 

 

 

Projekt instalacji antenowej

Dobre przemyślenie koncepcji i wykonanie projektu pozwala na optymalizację instalacji antenowej nie tylko pod względem technicznym, ale i ekonomicznym. Brak przewidzenia możliwości rozbudowy bądź nieodpowiednia struktura rozprowadzenia okablowania często eliminuje korzystanie z podstawowych funkcjonalności jak, chociaż by korzystanie z dekoderów z funkcją nagrywania oraz multiroom. Dlatego w PROBAJS czy to mała instalacja, czy rozbudowania zawsze zaczynamy od ustalenia wspólnej koncepcji i ewentualnej przyszłej rozbudowy instalacji antenowej.

 

 

 

 

Ustawianie anten SAT DVB-T LTE FM

Jedna z najpopularniejszych usług na polskim rynku to tzw. ustawienia anten często po przejściu kilku wiecznych dni wiele osób wymaga tego typu usługi. Szereg instalatorów oferuje tutaj swoje usługi bez żadnych przyrządów mierniczych lub na podstawie prymitywnych przyrządów, które są bardziej wskaźnikami niż miernikami, a to duża różnica. To mniej wiec tak jak byśmy mieli dekoder, który na paskach pokazuje siłę i jakość. Takim przyrządem nie da się ustawić „precyzyjnie anteny ”, a nie precyzyjne ustawienie często objawia się przysłowiowym zacinaniem kanałów przy gorszej pogodzie, jeśli ktoś wykonuje taką usługę w kilka minut, to możemy być niemal pewni, że ustawienie anteny zostało wykonane po macoszemu i nie wynika to z doświadczenia instalatora, który wykonuje swoją pracę tak sprawnie a jedynie ze złapania sygnału wystarczającego na odbiór, ale nie sprawdzenia jakie maksymalne parametry idzie uzyskać na danej instalacji tak, aby mieć zapas sygnału na cięższe warunki pogodowe.

http://www.probajs.pl/photo/1_hosting_5bdada7d73a72.jpg

 

 

 

Gwarancja na instalację antenowe

Choć w PROBAJS to standard, że dajemy gwarancje producenta oraz gwarancje na nasze usługi to w wielu firmach nadal nie. U nas możecie Państwo cieszyć się nie tylko gwarancją na użyty materiał, ale i tez kompleksową obsługą gwarancją od 12 do 24 miesięcy, a przez co nawet w przypadku awarii danego elementu zajmujemy się diagnostyką sporządzeniem opisu usterki wysyłki do producenta czy ponownym montażem nie obciążając przy tym klienta finansowo. Przez co tak chętnie jesteśmy wybierani na rynku instalacji antenowych, bo nasi klienci mogą spać spokojnie bez obawy, że ich instalator nie odbierze telefonu, gdy cos pójdzie nie tak.