Jesteś tutaj: NASZA OFERTA Systemy monitoring wizyjnego

Systemy monitoring wizyjnego

Oferujemy kompleksowe systemy monitoringu wizyjnego CCTV zakresu od analogowych systemów monitoringu HD-CVI, HD-TVI, AHD, skończywszy na nowoczesnych kamerach megapixelowych IP. Wykonujemy również instalacje z inteligentną analizą obrazu jak np. Otwieranie bramy bądź szlabanu na podstawie analizy rejestracji samochodu. Detekcje twarzy, zliczanie ludzi i obiektów. Automatyczne śledzenie, wykrywanie obiektów w chronionej strefie i wiele innych zaawansowanych opcji. Proponujemy Państwu usługi w zakresie
• projektowania
• montażu
• serwisu
• modernizacji
• doradztwa
• audytów

 

 

 

Jakie kable do kamer


Okablowanie systemu monitoringu jest ważne nie tylko na etapie budowy systemu monitoringu, ale i przy braniu pod uwagę późniejszej rozbudowy. Najczęstszym problemem dobrania kabla do kamery jest to, iż mimo pozornie dobrego wyboru sposób rozprowadzenia może powodować, że zmuszeni jesteśmy zamontować tylko wybrany model kamer, pod który została wykonana instalacja, a można było tego uniknąć. Należy zawsze przyjmować zasadę minimum jeden przewód UTP dla jednej kamery. Takie rozwiązanie zapewnia kompatybilność w 95% kamer dostępnych na rynku.

 

 

 

Zasilanie kamer i rejestratora

Kluczowym aspektem wszystkich urządzeń bezpieczeństwa jest zasilanie tak więc i systemy monitoringu wizyjnego wymagają indywidualnego podejścia do tego rozwiązania. Najczęstszym rozwiązaniem jest stosowanie zwykłego switcha POE w połączeniu z awaryjnym zasilaniem w postaci UPSa, choć rozwiązanie te jest bardzo popularne należy wiedzieć, że ma bardzo dużo minusów, a kluczowym jest czas podtrzymania zasilania czy chociażby to, że awaria jednej kamery spowoduje awarie całego systemu. W PROBAJS systemy monitoringu opieramy o rozwiązania dedykowane polskiej produkcji. Każda kamera posiada osobno zabezpieczony tor zasilania bezpiecznikami elektronicznymi, a to daje nam bezpieczeństwo, że nawet uszkodzenie 2 kamer spowoduje wyłączenie tylko ich, a kiedy usterka zostanie usunięta system powróci automatycznie do normalnego trybu. Dodatkowo dzięki dużej sprawności i ograniczonej konwersji napięcia podtrzymanie zasilania kamer i rejestratora wydłużone jest o nawet kilka godzin, w stosunku do rozwiązań opartych o tradycyjny UPS.

 

 

 

Dysk twardy do rejestratora

Monitoring bez dysku twardego nie miałby racji bytu, bo przecież po to właśnie montujemy kamery, aby móc zawsze sprawdzić przebieg wydarzeń w domu czy firmie. Fundamentalnym elementem jest więc dysk twardy. Tu pojawia się ciężki grzech instalatorów, którzy proponują swoim klientom tradycyjne dyski nawet dobrych marek, ale dedykowane do komputerów nieświadomi swych poczynań prowadzą do częstszych utrat danych i szybkiego wyeksploatowania dysku. Przecież system monitoringu pracuje 24/7 w tygodniu obraz z kamer jest zapisany, usuwany ponownie zapisywany i tak w kółko przez 365 dni w roku. Tradycyjne dyski nie został skonstruowane do takich obciążeń, przez co szybko tracą swoja sprawność, a w nagraniach coraz więcej przerw i błędów aż w końcu przestają działać całkowicie. W PROBAJS stosujemy dyski nie tylko znanych i ugruntowanych firm, ale i dedykowanych i przetestowanych rozwiązań dla systemów monitoringu przystosowanych do pracy ciągłej.

 

 

 

Poprawny montaż kamer

Pozorna oszczędność instalatorów kamer, którzy masowo korzystając z tradycyjnych puszek elektrycznych do połączeń okablowania z kamerami i montażu samej kamery to przede wszystkim mało odporne rozwiązania na warunki atmosferyczne i upływ lat, ale i niski poziom estetyki, który w wyniku rdzewienia śrub odpadających klapek pogłębia się z miesiąca na miesiąc wiszącej kamery, aż w końcowym wyniku nieszczelności połączeń prowadzi do awarii kamer. Praktycznie większość producentów posada szereg uchwytów puszek i adapterów do swoich produktów, które nie tylko zapewniają estetyczny montaż bez widocznych przewodów i solidne umocowanie samej kamery, ale i szczelność oraz odporność na zmieniające się w ciągu kilkunastu lat życia kamery warunków atmosferycznych takie podejście prowadzi do sytuacji gdzie raz zamontowana kamera, wisi często do końca swojego żywota.

 

 

 

Projekt i koncepcja monitoringu

Systemy monitoringu nie powinny być dobierane na podstawie kilkuminutowej rozmowy telefonicznej, każdy obiekt jest inny więc i każde rozwiązanie musi być dobrane indywidualnie. Stworzenie projektu pozwoli nie tylko wyeliminować martwe punkty obrazu, ale i też rozsądnie rozplanować późniejsze modyfikacje czy zmiany oraz dobór do panujących czynników. Montowanie kilku wyuczonych na pamięć przez instalatorów zestawów monitoringu prowadzi do sytuacji, że nie zależnie od oczekiwań i wymagań co do systemu klient otrzymuje rozwiązania i standard niedostosowany do jego potrzeb, a dostosowany do wiedzy i umiejętności instalatora co wydaje się śmieszne przy ilościach liczonych w setkach różnych modeli kamer oferowanych przez producentów. Porównać można tę sytuację do wulkanizatora, który montowałby niezależnie od modelu samochodu, nie uwzględniając żadnych parametrów identyczny zestaw opon dla każdego samochodu, odpowiedz nasuwa się sama.

 

 

 

Bezpieczna konfiguracja kamer

System monitoringu CCTV powinien zapewniać bezpieczeństwo. Nie przestrzeganie zasad poprawnego montażu może prowadzić do kuriozalnych sytuacji, obniżając bezpieczeństwo użytkowników. Konfiguracja monitoringu to nieraz kilka minut, aby ujrzeć obraz na ekranie monitora, natomiast prawdziwa konfiguracja podstawowa to nieraz kilka godzin. Najczęstszym grzechem jest brak zmiany haseł dostępu oraz niepoprawne udostępnienie podglądu na telefon efektem może być nie tylko zawirusowanie systemu, ale i transmisja obrazu z naszego domu firmy czy ogrodu na cały świat. W intrenecie aż roi się od programów, które wyszukują w sieci niepoprawnie zabezpieczone urządzenia, po czym włamują się na nie i udostępniają podgląd dla każdego. Tym właśnie różni się prawdziwa konfiguracja od tylko uruchomienia urządzenia, aby jakoś zadziałało.

 

 

 

Gwarancja na montaż monitoringu CCTV

Bezpieczeństwo to nie tylko dobrze dobrany sprzęt monitoringu, ale i opieka nad nim. PROBAJS na rynku wyróżnia się poza gwarancją producenta na urządzenia dodatkową gwarancją na usługę, a klient nie musi się martwic, że zostanie z pozorną gwarancją producenta. Przyjeżdżamy, diagnozujemy usterkę, sporządzamy opis oraz na własny koszt dostarczamy do producenta, po uznaniu gwarancji ponownie montujemy i uruchamiamy całość, a klient cieszy się ze swobody działania swojego sprzętu.