Jesteś tutaj: NASZA OFERTA Inteligencja budynków

Inteligencja budynków

 

 

 

 

Certyfikowany instalator i dystrybutor FIBARO

Nasza firma została wielokrotnie przeszkolona z systemu FIBARO, jesteśmy na bieżąco analizując nowości i modyfikacje urządzeń strategicznych rozwiązań FIBARO czy KNX. Zapewniamy Państwu oryginalne produkty z gwarancją oraz fachowy montaż i konfigurację nie tylko dzięki dobremu przeszkoleniu, ale i uprawnieniom elektrycznym, jak i wiedzy technicznej zakresu inżynierii elektrycznej dzięki temu sprostać możemy nawet bardzo niestandardowym zleceniom.

 

 

 

 

Poprawny montaż elektryczny modułów Fibaro

Choć wydawać się może, że podstawowy montaż produktów fibaro jest nie skomplikowany, to montaż przez osoby niewykwalifikowane prowadzi często do kuriozalnych sytuacji, w których to dochodzi do zwarć i uszkodzeń urządzeń, przekładając się na bezpośrednie zagrożenie życia i mienia. Jak by nie patrzeć montaż niektórych urządzeń Fibaro to ingerencja w instalację elektryczną. W PROBAJS zwracamy uwagę na detale, dlatego moduły łączymy przewodem typu linka, dzięki temu podczas układania w puszkach nie występują naprężenia, a stosowanie tulejek izolowanych w znacznym stopniu ogranicza możliwość bezpośredniego zwarcia przewodów przyłączonych do urządzeń Fibaro. Co budzi zaskoczenie i smutek, nawet osoby przeszkolone z systemów automatyki budynkowej niestety niemające elementarnej wiedzy elektrycznej często stosują przewody typu drut, w dodatku niechlujnie zarobione narażając nasze mienie i życie wyniku powikłań, które mogą nastąpić w efekcie takich działań.

 

 

 

 

Bezprzewodowy system FIBARO

Mimo iż system FIBARO ma ideę bezprzewodowego, bardzo ważną kwestią jest przemyślenie i zgłoszenie się do PROBAJS jeszcze na etapie budowy gdzie mamy możliwość wspólnego przemyślenia koncepcji sterowania integracji z alarmem i wykorzystania czujników alarmowych na potrzeby np. sterowania oświetleniem czy chociażby nawadnianiem. Zaprojektowanie systemu automatyki budynkowej we wczesnej fazie budowy pozwala na optymalizacje kosztów oraz realizacje różnych wariantów sterowania urządzeniami.

 

 

 

 

Automatyka budynków oparta o system alarmowy

Dla mniej wymagających klientów prostą automatykę możemy zrealizować na podstawie centrali alarmowej serii INTEGRA firmy satel zazwyczaj funkcjonalności takie jak sterowanie roletami nawadnianie czy brama garażowa, natomiast opcje takie jak integracja z kinem domowym czytnikiem, rekuperacją lub telewizorem, dające dużo większe możliwości opieramy o typowe rozwiązanie takie jak np. FIBARO.